Tänasel päeval on meil igapäevaselt kasutusel mitmeid nutiseadmeid, kõik nad on välja arenenud oma algupärasusest ja esialgsetest vormidest. Nutiseadmed on tänapäevaseks kujunenud vastavalt inimeste soovidele ja tahtele saavutada oma eesmärk kiiremini, lihtsamalt ja mugavamalt. Igapäevaselt suureneb inimeste hulk kes vahetavad enda kasutuses olevad seadmed nutiseadmete vastu ning nutiseadmete areng ei peatu ja kestab edasi järjepidevalt.

Üks igapäevaselt üha rohkem kasutusse võetav nutiseade on nutikell. Nutikell on väljaarenenud elektroonilisest käekellast ja esimesed nutikellad tehti eelmise sajandi lõpus. Umbes 10 aasta jooksul ei leidnud nutikellad inimeste poolt erilist rakendamist, neil oli vähe lisafunktsioone, nad ei olnud väikesed ja ei nähtud vajadust nende kasutamiseks. Uued suurarendused jõudsid nutikellade maailma aastal 2012-2013, mil tehnikamaailma ettevõtted arendasid ja hakkasid tootma nutikaid nutikelli.

Nutikell on elektrooniline seade mida kantakse käe peal ja millel on hulgaliselt funktsioone lisaks ajanäitamisele. Nutikellasid on erinevaid mudeleid ja kelladel olevad lisafunktsioonid on samuti erinevad. Mõni nutikell võib asendada ka mobiiltelefoni, mõni võib mõõta kiirust, sinu samme, sinu pulssi, sinu kulutatud kaloreid, mõnda võib kasutada fotode tegemiseks, kaamerana, mõnda võib kasutada GPS-na, kompassina, mõnedel on väiksem, mõnedel suurem mälu, ja palju muid võimalusi, kõik see sõltub nutikella mudelist. Nutikella ostmisel peab kindlasti arvestama milliseid funktsioone te tahete, et teie kasutuses oleval nutikellal oleks olemas.

Osad nutikellad töötavad iseseivalt, osadel on vaja ühendust nutitelefoniga, et toimiksid nutikella funktsioonid. Osad nutikellad on oma funktsioonidega suunatud kasutamiseks teatud spordialadele (nt. veesport, golf).

Kuna nutikell on siiski väike on ta ikkagi mõeldud eelkõige aja näitamiseks ja sinu liikumisega seotud tegevuste mõõtmiseks, määramiseks ja funktsioonide, mida muidu saad kasutada enda arvutis, kasutamiseks siis kui sa ei viibi siseruumides. See muidugi ei tähenda, et sa ei tohiks siseruumides nutikella funktsioone kasutada, vaid seda on lihtsam tema enda arvutis, mille ekraan on tunduvamalt suurem kui nutikellal. Nutikellast on palju abi kui sa oled kodust, kontorist väljas, sa viibid matkal, reisil, metsas, trennis, jooksmas – sul on alati võimalus saada ühendus internetiga.

Nutikellad nagu ka tavalised kellad ei ole kaitstud mustuse, niiskuse, põrutuse eest ja seega tuleb neid õrnalt hoida ja ka pidevalt hooldada.

Igapäevaselt arendatakse nutikellade tehnoloogiat edasi, et nad oleksid kasutajale väga funktsionaalsed, kasutajasõbralikud, vastupidavad, samas kerged ja väiksed. Tootearendusse investeeritakse suurettevõtete poolt igapäevaselt suuri summasid, samuti kasutakse igapäevaselt kaasaegset tehnoloogiat üha võimsamate funktsioonide väljatöötamiseks. Eesmärgiks on saavutada nutikell, millel on palju funktsioone ja mis oleks väike ja kerge ning mida on lihtne kasutada.

Nutikellad on üha arenev ja igapäevast kasutust üha rohkem leidev seade.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.