Kui me ostame endale käekella, siis me ka soovime, et see oleks veekindel kas rohkemal või vähemal määral. Käekellad on tehtud paljudest väikestest detailidest ja seega ei saa iga käekell olla veekindel. Käekellad on erinevad, osad käekellad ei ole veekindlad ja osad käekellad võimaldavad väiksemaid, osad suuremaid toiminguid veega. Veekindlus on igale käekellale määratud tootja poolt ja sellekohane märge on tehtud kas käekellale või on kirjas käekellaga kaasas oleval juhendil. Jälgige kindlasti, et Te ei kasuta veekindluse suhtes enda käekella valesti. Käekellaga, mis ei ole veekindel, minnes vette võite Te enda käekella rikkuda ja rikkuda nii, et seda ei saa enam parandada.

Veekindlus määratakse käekellale rõhutesti alusel ja testi tulemus näitab kuidas on iga käekella mudel kaitstud vee eest. Tulemust saab näidata rõhuühikutes baar (Bar) ja atmosfäär (ATM) ning veesügavuse ekvivalendina meetrites, USA toodete puhul jalgades.

Kui Teie käekella puhul ei ole öeldud, et see on veekindel, siis võta käekella kui paberitükki – kui see saab märjaks, siis see hävib.
Kui Teie käekella puhul ei ole öeldud, et see on veekindel, siis väldi alati selle märjaks saamist. Ära mine käekellaga vanni, ujuma, dušši alla ega sauna (käekellale mõjub halvasti ka dušši või sauna aur).  Vahest mõjub kuum aur kellale veel kahjulikumalt kui vesi. Samuti väldi olemist märgades olukordades (kalastamine, pikem looduses viibimine, veespordiga tegelemine, paadiga sõitmine, veega seotud tööd) .

Alljärgnevalt lühike kokkuvõte millise veekindlusega käekellaga mida teha võid:

Veekindlus 30 meetrit / 3 ATM / 3 Bar
Käekell on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks, käekell on vihma- ja pritsmekindel. Käekell on kaitstud õhuniiskuse eest.

Veekindlus 50 meetrit / 5 ATM / 5 Bar
Käekellaga võid ujuda, supelda ja teha tegevusi, mis ei ole väga veerohked (looduses viibimine, paadiga sõitmine).

Veekindlus 100 meetrit / 10 ATM / 10 Bar
Käekellaga võid ujuda, snorgeldada, sukelduda (kuid mitte akvalangi sügavusse), tegelda veespordiga (surfamine, purjetamine), kalastada, on ideaalne looduses kandmiseks.

Veekindlus 200 meetrit / 20 ATM / 20 Bar
Käekell on mõeldud neile, kelle töö on igapäevaselt seotud veega (nt. ujumistreenerid, veeloomadega tegelemine), käekell on mõeldud pikemaajaliseks snorgeldamiseks ja veespordiks.

Veekindlus 300 meetrit / 30 ATM / 30 Bar
Käekell on sobilik sügavamaks ja pikemaajaliseks sukeldumiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.